Projekt címe: Vadmarcipán Mini Bölcsőde kialakítása Ürömön

Projekt azonosítószáma: VEKOP-6.1.1-21-2021-00008

A Pénzügyminisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok keretein belül, mint Támogató által közel 220,23 millió forint értékű beruházást valósít meg a Vadmarcipán Mini Bölcsőde kialakítása Ürömön, melyhez a VEKOP-6.1.1-21-2021-00008 azonosító számú pályázat során 100 % - os támogatási intenzitás mellett 220,23 millió forint vissza nem terítendő támogatást kapott.

Az európai támogatás segítségével a projekt keretében egy új mini bölcsőde működése indul el a főváros mellett található Ürömön, ahol jelenleg több mint 480 bölcsődés korú kisgyermek él, de a település mindössze egy 4 csoportszobás 52 férőhelyes önkormányzati bölcsődével rendelkezik. Ürömön jelenleg más intézményben nem fogadnak bölcsődei korú gyermekeket

.A Vadmarcipán Mini Bölcsőde egy teljesen új építésű épületben kap helyet, mely kifejezetten bölcsődei működésre lett tervezve és az OTÉK valamennyi előírásának megfelel.

Az alapító kifejezett szándéka, hogy Ürömön és a környező településeken segítse a munkába visszatérő édesanyák helyzetét azzal, hogy gyermekeik elhelyezése egyszerűbbé váljon, azáltal, hogy növekszik a bölcsődei férőhelyek száma és az ellátás minősége.

A projekt célja, hogy az eddig a kisgyermekekkel a közeli bölcsődékbe ingázó családok helyzetét könnyítse, csökkentse a területi különbségeket és elősegítse a nők mielőbbi visszatérését a munkaerő piacra. Ennek érdekében a mini bölcsőde 16 férőhellyel fog működni, de időszakos gyermekfelügyeletet is nyújtani fog, a településen élő SNI-s gyerekek számára pedig fejlesztő foglalkozásokat fog nyújtani játszócsoport keretében.

A fejlesztés eredményeként a projekt 16 család és édesanya helyzetén kíván javítani az állandó bölcsődei szolgáltatással és az időszakos gyermekfelügyelet valamint a játszócsoport pedig további 100 család számára nyújt segítséget. A beruházásnak köszönhetően a további 7 fő számára munkahelyet tud a cég biztosítani.

A megvalósuló tevékenységek célja, hogy az esélyegyenlőség elvét szem előtt tartva csökkentse a hozzáférhetőség területi különbségeit, megteremtse az egészséges környezet és a hatékony bölcsődei nevelés-gondozás infrastrukturális feltételeit, és ezzel biztosítsa a minőségi szolgáltatásokhoz való – kirekesztés nélküli – hozzáférést.

A fizikai befejezés tervezett dátuma: 2023.12.31.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Megszakítás